Utwardzanie placów

Budowa obiektów na grząskim gruncie prowadzi do obniżenia ich stabilności i powstawania różnego typu uszkodzeń. Niezbędne jest więc wykonanie prac ziemnych w zakresie utwardzania terenu. Takie roboty realizuje się m.in. przy budowie placów. Nasza firma do przeprowadzenia tego rodzaju zadań wykorzystuje nowoczesny sprzęt ciężki w postaci koparkoładowarek. Zapewniamy też kompleksową obsługę operatorską.

Na czym polega utwardzanie placów?

Przygotowanie drogi czy innej nawierzchni na niespoistym gruncie wymaga jego zagęszczenia. Do kluczowych robót ziemnych w tym wypadku zalicza się utwardzanie terenu. Pierwszym jego etapem jest korytowanie. Po wykopaniu ziemi i usunięciu humusu możliwe jest umieszczenie na odpowiedniej głębokości materiałów sypkich. Dobrze sprawdzi się żwir czy gruz, alternatywą jest też tłuczeń.

Jesteśmy w stanie wykonać utwardzanie placów kompleksowo. Oznacza to transport we własnym zakresie ciężkiego sprzętu na plac budowy, a następnie jego obsługę przez doświadczonych operatorów. Roboty ziemne, w tym wspomniane korytowanie oraz zagęszczenie gruntu, wykonujemy przede wszystkim w Warszawie oraz innych miejscowościach w województwie mazowieckim. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i zapraszamy inwestorów do współpracy!

W jakim celu utwardza się place?

Budowa obiektu użytkowego jest procesem wieloetapowym, który obejmuje szereg robót ziemnych. Wykonuje się je ze względu na konieczność dopasowania charakterystyki terenu do specyfiki konstruowanego budynku. Nawet niezbyt masywne jego elementy nie powinny być umieszczane na grząskim gruncie. Spowoduje to ich zapadanie się, utratę stabilności oraz możliwość występowania uszkodzeń mechanicznych.

Z tego właśnie powodu przeprowadzane jest utwardzanie placów. Firma Kopart do tego celu może zadysponować nowoczesne koparkoładowarki umożliwiające szybkie uzupełnienie konkretnych odcinków materiałami sypkimi. Tym samym na terenie inwestycji powstanie miejsce, w którym uzyskana zostanie optymalna stabilność wznoszonego obiektu.

Realizujemy usługi na terenie województwa mazowieckiego.

Sprawdź mapę oraz miejscowości, w których działamy!

Gostynin Sochaczew
Grodzisk Mazowiecki Warszawa
Grójec Wołomin
Kozienice Wyszków
Legionowo Żyrardów
Mińsk Mazowiecki Karczew
Nowy Dwór Mazowiecki Błonie
Ostrołęka Mszczonów
Otwock Płońsk
Piaseczno Łomianki
Pruszków Ciechanów
Pułtusk Płock
Siedlce

Nie ma Twojej miejscowości wśród wymienionych?

Skontaktuj się z nami!