Sieci kanalizacyjne i wodne

Doprowadzenie mediów do budynku to kluczowa kwestia w kontekście jego użytkowania. Niezbędny jest dostęp do wody oraz efektywne odprowadzanie nieczystości płynnych. W tym celu inwestorzy – jeśli mają taką możliwość – mogą przyłączyć się do sieci kanalizacyjnej i wodnej. Aby jednak takie układy powstały, niezbędne jest przeprowadzenie robót ziemnych, które nasza firma jest w stanie wykonać terminowo i z należytą starannością.

Jak przygotowuje się teren pod budowę sieci wod.-kan.?

Systemy umożliwiające swobodny odpływ nieczystości do oczyszczalni ścieków składają się z wielu połączonych ze sobą rur. Przewody tego typu wykorzystuje się także w sieciach wodnych. Elementy układów umieszczane są w ziemi, co minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych i ogranicza szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Bierzemy udział przy budowie sieci kanalizacyjnych i wodnych, przygotowując m.in. wykopy pod takie systemy.

Niezbędna w tym wypadku okazuje się koparkoładowarka. Do maszyny dopasowywana jest łyżka o odpowiedniej szerokości, która umożliwia usunięcie nadmiaru gruntu na określonym przez inwestora obszarze. Jesteśmy w stanie zapewnić obsługę operatorską wraz z nowoczesnym sprzętem ciężkim do realizacji takich robót ziemnych. Nasz główny obszar działania to województwo mazowieckie – w tym Warszawa i okoliczne miejscowości.

W jaki sposób montuje się rurociągi w sieci kanalizacyjnej i wodnej?

Przewody we wspomnianych układach umieszcza się w ziemi dwojako – można przygotować poszczególne odcinki na placu budowy i następnie opuścić je do wykopu lub przeprowadzić montaż bezpośrednio w takiej budowli ziemnej. W obu przypadkach sieci kanalizacyjne i wodne wykonuje się z użyciem ciężkiego sprzętu – głównie w postaci koparkoładowarek.

Doświadczeni operatorzy koparkoładowarek gwarantują precyzję podczas realizacji wspomnianych robót, do których przy budowie takich systemów zalicza się też umieszczanie w ziemi elementów studzienek kanalizacyjnych. Wraz z dobrze wykonanym rurociągiem umożliwiają one swobodne odprowadzanie nieczystości płynnych z posesji inwestora.

Realizujemy usługi na terenie województwa mazowieckiego.

Sprawdź mapę oraz miejscowości, w których działamy!

Gostynin Sochaczew
Grodzisk Mazowiecki Warszawa
Grójec Wołomin
Kozienice Wyszków
Legionowo Żyrardów
Mińsk Mazowiecki Karczew
Nowy Dwór Mazowiecki Błonie
Ostrołęka Mszczonów
Otwock Płońsk
Piaseczno Łomianki
Pruszków Ciechanów
Pułtusk Płock
Siedlce

Nie ma Twojej miejscowości wśród wymienionych?

Skontaktuj się z nami!