Podwyższanie terenu

Podniesienie poziomu gruntu jest na niektórych działkach czynnością niezbędną do stworzenia właściwych warunków dla konkretnej inwestycji. Roboty ziemne w tym zakresie wymagają pozyskania odpowiednich pozwoleń – podwyższanie terenu to bowiem ingerencja mogąca mieć np. wpływ na sąsiednie posesje. Nasza firma zapewni kompleksową obsługę podczas takich prac, realizując je zgodnie z harmonogramem ustalonym przez kierownika budowy.

Po co wykonuje się podniesienie poziomu gruntu?

Kwestia wysokości, na której umieszczone zostaną fundamenty budynku, zależy od indywidualnych preferencji inwestora oraz warunków terenowych na jego działce. Podwyższanie gruntu pozwala wznieść obiekt ponad poziom wskazany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Takie działania realizuje się zarówno w celu zwiększenia estetyki konstrukcji, jak i ze względu na możliwość uniknięcia np. zalania.

Roboty ziemne w tym zakresie wykonujemy z wykorzystaniem koparek i koparkoładowarek. Są one niezbędne do nawożenia ziemi na grunt przeznaczony pod budowę. Jesteśmy w stanie przeprowadzić takie prace w krótkim czasie i z należytą precyzją. Dzięki temu podwyższanie terenu nie będzie stanowiło przeszkody w terminowym ukończeniu inwestycji. Należy jednak pamiętać, że działania z tym związane wymagają uzyskania odpowiednich pozwoleń.

O czym trzeba pamiętać przy podwyższaniu terenu?

Roboty ziemne polegające na nawiezieniu ziemi na prywatną posesję w celu podniesienia poziomu – jeśli jest to odstępstwo od projektu budowlanego oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – należy zgłosić do gminy. Jest to istotne ze względu na możliwe wystąpienie spływu wód opadowych niszczących sąsiednie działki.

Przy takich pracach ziemnych trzeba pamiętać o właściwym ich zrealizowaniu. Samo nawożenie gruntu wymaga użycia ciężkiego sprzętu, którym dysponuje Kopart. Nasza firma obsługuje głównie województwo mazowieckie. Podwyższanie terenu najczęściej przeprowadzamy w Warszawie – skontaktuj się z nami i poznaj dokładną ofertę!

Realizujemy usługi na terenie województwa mazowieckiego.

Sprawdź mapę oraz miejscowości, w których działamy!

Gostynin Sochaczew
Grodzisk Mazowiecki Warszawa
Grójec Wołomin
Kozienice Wyszków
Legionowo Żyrardów
Mińsk Mazowiecki Karczew
Nowy Dwór Mazowiecki Błonie
Ostrołęka Mszczonów
Otwock Płońsk
Piaseczno Łomianki
Pruszków Ciechanów
Pułtusk Płock
Siedlce

Nie ma Twojej miejscowości wśród wymienionych?

Skontaktuj się z nami!