Prace i roboty ziemne

Wraz z realizacją inwestycji budowlanej niezbędne jest również wykonanie robót ziemnych. Są to czynności związane m.in. ze zmianą ukształtowania terenu w celu przystosowania go do budowy konkretnego obiektu. Nasza firma dysponuje ciężkim sprzętem doskonale sprawdzającym się przy realizacji takich prac. Działamy kompleksowo na terenie województwa mazowieckiego, zapewniając obsługę m. in. inwestorom budującym w Warszawie.

Wykopy – podstawowe roboty ziemne

Do najważniejszych prac związanych z ingerencją w grunt zaliczają się niewątpliwie wykopy. Są to specjalne budowle ziemne, które tworzy się głównie w celu umieszczenia w ziemi poszczególnych elementów konstrukcyjnych czy przewodów instalacji. Kopart, dzięki wysokiej klasy koparkoładowarkom, tworzy zarówno wykopy szerokoprzestrzenne, jak i wąskie, przeznaczone np. pod rury wodno-kanalizacyjne.

Roboty ziemne w tym zakresie wymagają zachowania wysokiej precyzji. Od wielu lat zajmujemy się usuwaniem nadmiaru gruntu z różnego rodzaju działek – budowlanych, rolnych lub innego przeznaczenia. Decydując się na współpracę z Kopart, inwestor może być pewny wykonania wykopów w sposób zgodny z założeniami projektowymi. Obszarem, na którym nasza firma realizuje takie prace ziemne, jest województwo mazowieckie, a w szczególności Warszawa.

Kiedy na budowie przydaje się koparkoładowarka?

Podniesienie poziomu gruntu to następna czynność, jaką przeprowadza się podczas budowy. Przy podwyższaniu terenu konieczne jest nawiezienie ziemi na posesję. To kolejna z robót ziemnych, którą zajmie się Kopart. Nasi doświadczeni pracownicy z powodzeniem wykonują też rozładunek czy załadunek materiałów sypkich. Każda z tych prac wymaga użycia koparkoładowarki.

Jest to maszyna, która sprawdza się także przy niwelacji terenu lub wymianie gruntu. Działania te muszą być zrealizowane zgodnie z przyjętym projektem budowlanym. W innym wypadku inwestor zostanie obciążony karami. Z tego względu roboty ziemne warto powierzyć firmie Kopart – zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę inwestycji w tym zakresie.